O stronie i autorce

O stronie

Strona elfik777.pl to bezpłatny zbiór tekstów poświęconych rysowaniu. Od innych kursów rysunku odróżnia go przede wszystkim podejście do nauki rysowania. Głównym założenie kursu polega na tym, że rysowanie zaczyna się w głowie a nie - jak sądzi większość - w dłoni. Dlatego też oprócz licznych tutoriali i poradników znajdziesz tutaj teksty, które inspirują, podsuwają pomysł na rysunek i zmieniają punkt widzenia. Zapraszam do czytania notek (zakładka 'Krok po kroku') i rozpoczęcia przygody z rysowaniem.

 

Zdjęcie

 

Dział "Anatomia rysunku" zawiera opisy różnych technik rysowania i malowania (także tych nietypowych, eksperymentalnych). W "Artykułach" znajdziecie teksty dotyczące tworzenia, które choć nie są tutorialami, pomagają w nauce rysowania.Zakładka "Gościnnie" to miejsce, w którym gromadzę lekcje rysunku napisane przez osoby, które o to poproszę. Staram się, by były one zupełnie nowe, napisane specjalnie na potrzeby elfik777.pl. W "Pamiętniku Rysownika" zbieram moje zapiski, dotyczące przebiegu powstawania pracy. Mozna tutaj znaleść odpowiedź na pytanie "jak długo powstaje rysunek?" oraz liczne dygresje. "Krok po kroku" zawiera długie, szczegółowe opisy, jak powstawały konkretne prace. W teksty wplatam uniwersalne porady dotyczące rysowania. W dziale "Temat rysunkowy" podrzucam pomysły na rysunki.  "Tutoriale" to zbiór różnych lekcji rysunku. Zakładka "Produkty" zawiera teksty zbudowane wokół jednego, konkretnego przyboru do rysowania. Znajdują się tam także testy artykułów sponsorowanych. Najnoszy dział "Lifestyle rysownika" gromadzi teksty dotyczące stylu życia artysty. To zbiór inspiracji, pomysłów na rysunek i życie, zazwyczaj wzbogacony o tutorial.

W Galerii można pooglądać moje prace. Jeżeli do rysunku powstał tekst, w galerii mozna także znaleść do niego link.

 

Kontakt z czytelnikami jest dla mnie bardzo ważny, jednak z powodu dużego zainteresowania moją stroną proszę o to, by przed odwiedzeniem zakładki Kontakt (a najlepiej przed rozpoczęciem czytania i komentowania w ogóle) poczytać to, co napisałam w zakładce Zasady i FAQ

 

O autorce


Zdjęcie

 

Mam na imię Basia. Jestem ex-nastolatką z rocznika '91 i studentką turystyki kulturowej. Rysuję właściwie od dziecka choć do końca podstawówki nie wykazywałam tą czynnością zaninteresowania większego niż moi rówieśnicy. Na początku gimnazjum wykonałam swój pierwszy 'poważny' rysunek. Taki, który wszystkim pokazałam. Po otrzymaniu pochwał stworzyłam jeszcze kilka innych rysunków, związanych z filmem Władca Pierścieni. Niedługo potem założyłam bloga , na którym zaczęłam publikować nowe prace. Szło mi coraz lepiej. Z czasem moje prace zaczęły wyglądać dobrze i czytelnicy bloga coraz częściej pytać mnie o rzeczy związane z techniką rysunku. Z lenistwa stworzyłam bloga, na którym początkowo publikowałam swoje prace w wersji krok po kroku. Z czasem pojawiły się także tutoriale. Stworzyłam stronę, na którą mogłam odsyłać zainteresowanych rysowaniem. Po mniej więcej dwóch-trzech latach blog ten stał się niezwykle popularny i zamiast zmniejszyć liczbę pytań sprawiłam, że było ich coraz więcej. Miłe komentarze że słowami uznania sprawiły, że zaczęłam pisać coraz więcej notek. I tak- zupełnie niechcący- podarowałam Internetowi coś nowego: darmowy kurs rysunku, który łączy techniczne tutoriale z lekkością pisania i indywidualnym podejściem do czytelników. Autorka i czytelnicy zwracają sie do siebie swobodnie (ale miło!). Pragnę luźnej atmosfery, gdzie uczący się rysować są życzliwi, szczerzy i wyluzowani. Nie lubię fałszywej skromności, chłodnego dystansu, lania miodu. Mam nadzieje, że moje naiwne marzenia o stronie, która nie trąci sztucznością się spełnią.

 

przed i po

A tak zmieniły się moje prace od kiedy zaczęłam pisać blogi i uczyć się rysunku wraz z moimi czytelnikami.

 

Ważna uwaga: nie jestem profesjonalistką. Wszystko to, co wiem na temat rysowania, dowiedziałam się stosując metodę „prób i błędów”, obserwując doświadczonych rysowników i – przede wszystkim! – redagując Kurs Rysunku Elfik777. Co odpowie profesjonalny artysta zapytany o wskazówki dotyczące rysowania? „Och, nie wiem. Po prostu chwytam ołówek i samo idzie”. Ja zaś – amatorka taka jak i Wy – wiem doskonale jakie pytania chcecie mi zadać, jakie przeszkody napotykacie w procesie twórczym. I potrafię na nie szczegółowo odpowiedzieć.