Założenie bloga w dobie darmowych szablonów jest dziecinnie proste. Już nie trzeba wykupić miejsca na serwerze, domeny, regularnie jej opłacać – wystarczy zarejestrować się na jednej z wielu witryn, które pozwalają na tworzenie własnych internetowych pamiętników. Co jednak jeżeli nie chcemy traktować bloga wyłącznie jako kolejnego miejsca, gdzie dzielimy się zdjęciami naszego psa lub wymuskanego pod standardy instagrama obiadu?

Najlepszą radą dla osób, które chcą trochę uciec z kultury „obrazkowej” jest blog ogólnotematyczny. Możemy stworzyć na nim nasze małe specjalne miejsce, gdzie opiszemy to, co nas cieszy i trapi, skomentujemy aktualną sytuację polityczną, społeczną lub też afery mające miejsca w social media. Dzięki takiemu blogowi możemy wyrazić siebie przez zaprezentowanie naszych pasji i naszych osiągnięć, a dobrze skonstruowane teksty zdobędą uznanie wśród stałych czytelników.
Z czasem po założeniu i sumiennym prowadzeniu takiego bloga będziemy mogli zaprezentować się reklamodawcom od tej lepszej strony. Promowanie i testowanie nowych produktów może być prawdziwą frajdą, recenzowanie ich – przyjemnością, a jednocześnie będziemy mogli robić to co lubimy – pisać i tworzyć nowe, opiniogenne miejsce w internecie, które z czasem może służyć znanym i lubianym za źródło wiedzy i wzór do naśladowania.