Wydaje się, że tradycyjna szkoła powoli odchodzi do lamusa. Nie tylko coraz mniej udaje jej się sprostać wymaganiom dzieci, z tym zresztą chyba zawsze był problem, ale także coraz gorzej tradycyjną edukację postrzegają rodzice.

Okazuje się, że od pewnego czasu, także w Polsce wybór jest większy niż mogłoby się wydawać. I nie mamy tu na myśli wcale drogich prywatnych szkół. Coraz większą popularnością cieszą się szkoły domowe lub po prostu indywidualna domowa edukacja.

Na czym ona polega? Rodzice zobowiązują się do edukowania swoich dzieci na własną rękę. Pociechy są wprawdzie zapisane do szkoły, jednak pojawiają się w niej zaledwie dwa razy do roku, by zdać konieczne egzaminy.

Rodzice, którzy obawiają się o swoje kompetencje mogą znaleźć wielu innych, bardziej doświadczonych rodziców, by zaczerpnąć ich porady. Możliwe jest także znalezienie tak zwanej szkoły domowej, gdzie spotyka się kilkoro dzieci, a czasem też kilkoro rodziców.

Jeśli więc stoisz przed dylematem wyboru odpowiedniej szkoły, może dobrym rozwiązaniem jest edukacja domowa. To nie tylko mniej stresu dla naszych dzieci, ale także więcej chwil spędzonych razem.