FAQ i Zasady

Zasady

1. Strona jest zbiorem tekstów, które sprowadzają się do stwierdzenia, że „rysowanie zaczyna się w głowie”. Autorka nie jest profesjonalnym rysownikiem, dlatego zamieszczone tutaj porady i opinie są subiektywne. Notki są pełne refleksji, dygresji i lifestyle’u. Na stronie znajdują się także starsze, które redagowałam mając –naście lat (w większości to te pisane zieloną „radosną” czcionką). Ich treść i forma pozostawiają wiele do życzenia, jednakże z sentymentu pozostawiam je. O mnie, mojej stronie i „misji” poczytasz w zakładce <"O stronie i autorce">.

 

2. Integralną częścią strony jest <fanpage>. Jest to miejsce, w którym można publikować swoje rysunki, dowiedzieć się o najnowszych wpisach na stronie i poczytać krótkie teksty (zazwyczaj pod zdjęciami). Aktualnie nie prowadzę subskrypcji, dlatego zachęcam do zakładania kont na Facebooku. To bardzo ułatwia  kontakt na linii: autorka-czytelnicy i czytelnicy-czytelnicy. By nie przegapić żadnego nowego wpisu, wystarczy kliknąć „Lubię to!” na fanpage’u a następnie najechać na znaczek „Lubisz to!” (pod zdjęciem tła, po prawej) i zaznaczyć opcję „otrzymuj powiadomienia”.

 

3. O ile nie zaznaczono inaczej, używane przeze mnie przybory nie są sponsorowane przez producenta. Jestem jednak otwarta na współpracę z firmami produkującymi akcesoria dla plastyków i nie wykluczam możliwości testowania produktów, pisania na ich temat recenzji i artykułów. W dziale pojawiają się zarówno te, które wybrałam samodzielnie, jak i te sponsorowane (w wyraźny sposób oznaczone). Zainteresowanych współpracą zapraszam do zakładki <Kontakt>

 

4. Zanim napiszesz do mnie maila, upewnij się, że odpowiedzi na Twoje pytania nie ma w FAQ (poniżej) lub notkach. Polecam także poradnik <„Jak NIE pisać maila”>.

 

5. W obrębie strony zabronione jest:

Komentarz niezgodny z regulaminem jest automatycznie usuwany.

 

6. Mile widziane są:

To wyjątek od punktu 2b. Pochwały nie wnoszą nic nowego do treści ale... zawsze stanowią dobry impuls do pracy nad blogiem. Sprawiają mi radość i dzięki nim wiem, że to co robię ma sens.

FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania

Czy można wysłać ci rysunek do oceny?
Odp. Tak! Indywidualna ocena prac to ważny element mojego kursu rysunku. Wysyłając mi pracę licz się z tym, że otrzymasz moją subiektywną (choć niekoniecznie właściwą z profesjonalnego punktu widzenia) opinię.
Bardzo ułatwicie mi życie jeśli:

 

Jak często można wysyłać ci rysunek do oceny?
Odp. Cóż. Ostatnio otrzymuję tak dużo maili, że nie nadążam z odpisywaniem, dlatego dla własnej wygody zalecam umiar. Jednak nie tylko aspekty techniczne są powodem do ograniczenia maili. Zdecydowanie nie chciałabym doprowadzić do sytuacji, w której czytelnik uzależnia swoje zadowolenie z rysunku od mojej opinii. Moim celem jest pokazanie Wam, że tworzenie to okazja do radości a nie frustracji. 

 

Wysłałem Ci maila. Dlaczego nie odpisujesz? :(
Odp. Dostaję bardzo dużo wiadomości. A że jestem studentką to nie zawsze mam czas na codzienne sprawdzanie poczty. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że każda odpowiedź pisana jest indywidualnie (bez kopiuj/wklej). Ponadto staram się budować zrozumiałe zdania i - w miarę możliwości - poprawnie stosować interpunkcję i ortografię.
Osoby, które mają do mnie ważną lub pilną sprawę (rysunek na zamówienie lub grożąca jedynka z plastyki) proszone są o zaznaczenie wiadomości jako priorytetowej.

 

Dlaczego uczysz ludzi nie będąc profesjonalistą?

Odp. Nie spotkałam się jeszcze z profesjonalistą, który dzieliłby się swoją wiedzą za darmo. Wierzę, że rysować może każdy. Niekonieczne z zamiarem wystawiania swoich prac w galeriach sztuki (jak słusznie zauważyła kiedyś jedna z czytelniczek mojego bloga). To, że jestem amatorem ma pewne zalety. Dzieki temu doskonale wiem, z jakimi problemami boryka się początkujący rysownik. Wiem, jakie ma rozterki i co dzieje się w jego głowie. Na tej podstawie jestem w stanie napisać tutoriale nieco dłuższe niż słowa: "Po prostu siadam do kartki i samo idzie".

 

Czy rysujesz na zamówienie?

Odp. Tak - na płatne. W tej sprawie należy wysłać do mnie maila (zakładka kontakt) i zaznaczyć go jako priorytetowy, by nie zgubił się w nawale innych wiadomości. Nie ma cennika. Wynagrodzenie ustalam indywidualnie po zapoznaniu się ze zleceniem. Wszystkie szczegóły do uzgodnienia drogą mailową.

 

Czy mogę wrzucić na twoją stronę swój rysunek?

Odp. Na stronę nie ale na  Facebookowego Fanpage'a - tak. Wystarczy polubić mój profil a następnie na tablicy kliknąć w ‘dodaj zdjęcie’.

 

Czy każdy może nauczyć sie rysować?
Odp. Wierzę, że tak. Jeżeli komuś nie wychodzi to raczej jest to spowodowane złym podejściem do rysowania a nie techniką (choć to też swoją drogą). Niektórzy sądzą, że trzeba mieć jakieś specjalne predyspozycje do rysowanie. Wątpię. Ćwiczenia i odpowiednie nastawienie to według mnie klucz do skucesu. Może się mylę. Zobaczymy... :)

 

Czy udzielasz lecji rysunku także osobiście?

Odp. Tak. Biorę 10 zł za godzinę. Tylko 10 zł ponieważ nie jestem profesjonalistką (choć osoby, które już odwiedziłam potwierdziły, ze moje wskazówki pomogły). Aż 10 zł, bo  bo gdybym robiła to za darmo to zgłosiłoby się pół miasta :D Nie dam rady jednak przygotować kogoś do egzaminów na ASP, bo to juz przekracza moje możliwości.
Jeżeli zdarzy się, że w Warszawie (gdzie mieszkam) lub w Krakowie (gdzie studiuję) zbierze sie kilkuosobowa grupa wyrażająca ochotę zobaczenia się ze mną to chętnie przejdę się na kawę, by pogadać o rysowaniu i pooglądać prace na żywo. :)