Czysta woda w basenie!

Spośród przeróżnych sposobów na oczyszczanie wody, wartym zainteresowania są filtry basenowe. Dobranie odpowiedniego systemu filtracji wody, jest niezbędne, jeśli chcemy zadbać o jej czystość i przejrzystość. Na pierwszym miejscu staje najprostszy filtr, a jest nim filtr piaskowy. Działanie takiego filtru jest bardzo prosto, pompa ssąca pobiera wodę a następnie przepuszcza ją przez piasek, który zatrzymuje wszelakie zanieczyszczenia. Filtr taki jest idealny do przydomowych basenów i małych zbiorników. Należy go regularnie czyścić aby uniknąć bakterii, grzybów i zabrudzeń filtra.
Następnie mamy filtry z wkładem szklanym, posiada on lepsze parametry oczyszczające wodę. Oprócz tego dzięki łatwiejszemu płukaniu takowego filtru oszczędzimy pieniądze na rachunku za wodę.
Filtry Kartuszowe i wiszące. W najmniejszych basenach dla dzieci, warto zastosować taki właśnie filtr. Jest on kompaktowy i zajmuje mało miejsca. W jednej obudowie znajduje się filtr i pompa. A ponieważ całość zostaje zanurzona pod wodą, to oczyszczanie odbywa się w obwodzie zamkniętym.