W dzisiejszym poście, wpisie, czy hm, jak to w sumie po polsku się mówi 😉 chciałbym opisać forum językowe. Dokładnie rzecz biorąc forum językowe poświęcone nauce języka angielskiego, a więc jakby nie patrzyć głównej tematyce tego blogu. Pomimo, iż staram się pisać o innych rzeczach, czasami mniej czy bardzie przyziemnych, jednakże nauka angielskiego to będzie dla mnie zawsze priorytet.

W poprzednich postach opisałem kilka serwisów do nauki języka angielskiego. Oczywiście w ścisłej czołówce są ang.pl, angielski.edu.pl oraz e-angielski.com. Wszystkie trzy strony oferują doskonałe forum językowe. Najlepsze forum to ang.pl, później angielski.edu.pl, no i na końcu e-angielski.com. Pomimo, iż jest to najmłodsza strona z trzech wymienionych, osiągnęła w ciągu roku liczbę użytkowników, której zdobycie wcześniej wymienionym stronom zajęło 2-3 lata. Widać więc, że ma aspirację do zdobycia tytułu najpopularniejszej strony do darmowej nauki języka angielskiego.

Forum samo w sobie, jest bardzo ubogie. Niestety, o ile lubię stronę, to forum jest jej słabą stroną. Nie rozumiem, dlaczego nie wykorzystano jednego z dostępnych darmowych skryptów do forum, które umożliwia np sprawdzenie swoich ostatnich postów. Forum e-angielski.com niestety nie oferuje tego. Jest też znacznie mniej postów niż u konkurencji, znacznie mniej użytkowników. Dlaczego więc chce opisać właśnie to forum? Konkurencja może pozwolić sobie na reklamę w gazetach, czy dużych portalach. Dzięki temu ma mnóstwo użytkowników. Niestety jakość postów jest bardzo niska. Na najsłabszym forum, mimo, iż nie ma wielu odpowiedzi, nie znajdziecie tu tekstów typu “było”, “poszukaj sobie”, czy “od tego jest google”. To właśnie mi się w tej stronie podoba. Jeśli jest pytanie, to jest i konkretna odpowiedź.

Zapraszam na forum, i mam nadzieję, iż się rozkręci. W końcu to użytkownicy stanowią o potędze każdego forum.