Teksty

Jak wykonać realistyczny szkic na podstawie zdjęcia? (metoda B. Edwards) 31

Z tej notki dowiecie się, w jaki sposób przerysować zdjęcie tak, żeby zachować dobre proporcje bez używania kratek czy kalki. Dzięki tej metodzie twarze na rysunkach nie wyglądają karykaturalnie, a postacie są podobne do siebie. Taki szkic może stanowić bazę zarówno do rysunku o bardziej artystycznej kresce jak i fotorealistycznego.

Czytaj dalej

Najlepsze prezenty dla artystów! 15

Jeżeli szukacie ciekawego prezentu lub sami nie wiecie, o co poprosić Mikołaja, to ten wpis jest dla Was. Przedstawiam w nim przegląd ciekawych prezentów dla fpasjonatów rysowania i malowania. Znajdziecie tu zarówno podstawowe akcesoria jak i te bardziej wyszukane, których z pewnością bliscy nie mają jeszcze w swojej kolekcji. Dodatkowo podlinkuję Wam recenzje tych produktów, oraz tutoriale, jak ich używać.

Czytaj dalej

Krok po kroku: Mroczny półportret kredkami akwarelowymi 28

Klasyczne portrety są piękne, ale rzadko kiedy pasują do wystroju nowocześnie urządzonego pokoju, dlatego zazwyczaj kończą w szufladzie zamiast na ścianie. Dziś mam dla Was portret nieco bardziej kreatywny i lekko niepokojący. Jego styl będzie idealnie pasował do minimalistycznej antyramy i śnieżnobiałych ścian. Przy okazji opowiem o tym, jak rysować oczy, usta, makijaż i piegi.

Czytaj dalej