Teksty

Jak rysować ciemne, kręcone włosy? (fotorealizm) 41

Rysowanie realistycznych włosów to temat, który przewija się nieustannie na moim blogu. Dziś zajmiemy się ciemnymi, kręconymi włosami w rysunku fotorealistycznym. Pokażę, jak uzyskać iluzję trójwymiarowości, jak poradzić sobie z głębią ostrości na zdjęciach bazowych i jak przygotować „podkład” pod ciemne loki.

Czytaj dalej

Szkice koncepcyjne do ilustracji 24

Tym razm o ilustrowaniu książek. Wyjątkowo nie na przykładzie fantasy. W notce poczytacie o tworzeniu szkiców koncepcyjnych, które są szalenie ważne w efekcie końcowym oraz nieco o marketingowym podejściu do ilustrowania i tworzenia okładek.

Czytaj dalej

Krok po Kroku: Fire and Blood (kredki i hiperrealizm) 43

UWAGA! Obrazek z notki powstawał na podstawie zdjęcia, które jest spojlerem 2 odcinka 4 sezony "Gry o Tron"!

 

Po raz kolejny przedstawiam wam kredki i hiperrealizm. Tym razem tematyka obrazka związana jest z motywem "Pięknej śmierci". Klasyczne akcesoria zostały wsparte m.in. białym żelopisem, który pozwolił na uzyskanie ciekawych efektów. Dodatkowo zamieszczam videotutorial. 

Czytaj dalej

Jak rysować starszych ludzi? 56

W tym tekście pokazuję, jak narysować realistyczny portret starszego człowieka. Oprócz oczywistych zagadnień (jak rysowanie zmarszczek i plamek) omawiam także rysowanie jasnych, krótkich włosów i brody, kolorystykę i używanie blendera do kredek. Wszystko na przykładzie hiperrealistycznego portretu Tywina Lannistera.

Czytaj dalej

Pomysł na rysunek: Styl Alfonsa Muchy 32

Styl Alfonsa Muchy to doskonała inspiracja dla osób, które uczą się rysować ludzi z wyobraźni. W tej notce pokazuję, czym się wyróżnia i jak go wykorzystać. Dodatkowo zamieszczam tutorial do rysunku wykonanego kredkami i piórem w tym stylu.

Czytaj dalej