Teksty

Jak rysować krótkie, blond włosy? 25

Dziś na blogu mały powrót do podstaw rysowania. Zajmiemy się odwzorowaniem ze zdjęcia krótkich, jasnych włosów tak, żeby były realistyczne i szczegółowe. Tym razem używałam kredek akwarelowych, które umożliwiły uzyskanie kilku ciekawych efektów, ale większość z poniższych porad można zastosować także w innych technikach.

Czytaj dalej

Pamiętnik Rysownika: The Night Manager i Wyspy Kanaryjskie 30

Znów wywiało mnie z domu. Tym razem nie aż tak daleko, bo na Wyspy Kanaryjskie. W międzyczasie tworzyłam portret Jed z serialu “The Night Manager” (obowiązkowy dla fanów Toma Hiddlestona!), dlatego czas na nowy "Pamiętnik Rysownika"! Opowiem Wam, jak się rysuje kredkami akwarelowymi, ile i jakich kolorów potrzeba do odtworzenia skóry, jakie artystyczne akcesoria zabrałam na Teneryfę i co ja tu w ogóle robię.

Czytaj dalej

Rady dla początkujących: Jak zacząć rysować? 28

Jednym z najczęściej powtarzających się pytań, jakie dostaję w mailach jest …  pytanie, które macie w tytule czyli Jak zacząć rysować?. Dziś postaram się na nie odpowiedzieć. W tym wpisie opowiem Wam, jak przygotować się psychicznie do rysowania, jak wpaść na ciekawe pomysły i jak zmotywować się do przesiedzenia kilku godzin przy biurku. I jeszcze, jakie akcesoria będą najlepsze na początek.

Czytaj dalej

ART JOURNAL: tanie, podstawowe akcesoria 16

W dzisiejszej notce pokażę Wam, jak zacząć przygodę z tworzeniem Art Journal czyli pięknego dziennika, w którym zamiast słów używamy obrazów. Jest to dość modne hobby, a niektóre akcesoria bywają drogie, więc ja dziś pokażę Wam, jak zorganizować sobie tani zestaw startowy. I jeszcze opowiem o moich zmaganiach ze stworzeniem pierwszej strony. Ostrzegam tylko, że to wciąga! :)

Czytaj dalej

Wyprawa do Nowej Zelandii - cz IV. - Isengard, noce na dzikiej plaży i Powrót z Raju 31

To już czwarta (i ostatnia) notka notka o mojej podróży do Nowej Zelandii… Chyba nie skłamię, jeśli powiem, że najlepsze zostawiłam na koniec. Tym razem opowiem o miejscu, w którym kiedyś zamieszkam, o najsłynniejszym drzewie świata i widoku, który przez wielu jest uznawany na najpiękniejszy na Ziemi. I jeszcze o nocach pod gołym niebem na plaży. Gotowi?

Czytaj dalej