Teksty

Marker i cienkopisy w portrecie? + VIDEO 15

W tej notce pokażę Wam bardzo wyrazisty ale nadal realistyczny portret. Tym razem zobaczycie do czego portrecistom przyda się marker do białych tablic oraz jak dodać obrazkowi więcej energii. Gratis porady dotyczące rysowania rzęs i używania cienkopisów w artystycznych pracach :). 

Czytaj dalej

Jak rysować ciemne, kręcone włosy? (fotorealizm) 41

Rysowanie realistycznych włosów to temat, który przewija się nieustannie na moim blogu. Dziś zajmiemy się ciemnymi, kręconymi włosami w rysunku fotorealistycznym. Pokażę, jak uzyskać iluzję trójwymiarowości, jak poradzić sobie z głębią ostrości na zdjęciach bazowych i jak przygotować „podkład” pod ciemne loki.

Czytaj dalej

Szkice koncepcyjne do ilustracji 24

Tym razm o ilustrowaniu książek. Wyjątkowo nie na przykładzie fantasy. W notce poczytacie o tworzeniu szkiców koncepcyjnych, które są szalenie ważne w efekcie końcowym oraz nieco o marketingowym podejściu do ilustrowania i tworzenia okładek.

Czytaj dalej

Krok po Kroku: Fire and Blood (kredki i hiperrealizm) 43

UWAGA! Obrazek z notki powstawał na podstawie zdjęcia, które jest spojlerem 2 odcinka 4 sezony "Gry o Tron"!

 

Po raz kolejny przedstawiam wam kredki i hiperrealizm. Tym razem tematyka obrazka związana jest z motywem "Pięknej śmierci". Klasyczne akcesoria zostały wsparte m.in. białym żelopisem, który pozwolił na uzyskanie ciekawych efektów. Dodatkowo zamieszczam videotutorial. 

Czytaj dalej