Teksty

Promarkery - pierwsze wrażenie 11

Z tej notki dowiecie się jakie są moje pierwsze wrażenia z używania promarkerów Letraset. Dodatkowo powiem, czy trzeba mieć specjalne umiejętności, by ich używać, jak idealnie blendować, jakie kolory wybrać, gdy nie stać nas na pełny komplet oraz gdzie i za ile je kupić. 

 

Czytaj dalej

Jak rysować rude włosy kredkami? 19

Z tej notki dowiecie się jak rysowac kredkami rude włosy kredkami. Dodatkowo kilka sztuczek na przyspieszenie pracy i wskazówki dotyczące dobory kolorów - które wybrać i których za wszelką cenę unikać. 

Czytaj dalej

Krok po kroku: Długopis + Copic Marker (rysunek z wyobraźi) 24

W dzisiejszej notce pokażę Wam, jak krok po kroku narysowałam z wyobraźni ilustrację do książki Stephena Kinga - "Ręka Mistrza". Użyłam do niego zwykłego długopisu oraz czegoś w rodzaju Copic Markera. Z tekstu dowiecie się, jakie ciekawe właściwości ma taka kombinacja narzędzi oraz jakie tematy są wyjątkowo dobrym pomysłem przy rysunku z wyobraźni.

Czytaj dalej

B. Bagnall "Rysować każdy może" RECENZJA 22

W dzisiejszej notce recenzja kolejnego poradnika dla rysowników, który znalazłam w bibliotece. Chodzi o "Rysować każdy może" B. Bagnalla. Tym razem dla odmiany powitała nas nieco ładniejsza okładka i minimalnie bardziej kreatywny tytuł niż zazwyczaj. Sprawdzę dla Was, czy zawartość jest wystarczająco dobra, by wyjść po nią z domu.
 

Czytaj dalej

Kolorowanki! Czyli sposób na walkę ze stresem 26

W dzisiejszym wpisie poczytacie o bardzo modnym ostatnio sposobie spędzania wolnego czasu - o kolorowankach. Opowiem, dlaczego kolorowanie odstresowuje i jest istotne w nauce rysowania. Znajdziecie tu także porady dotyczące cieniowania kredkami oraz gotowe, "dorosłe" wzory kolorowanek.

Czytaj dalej

DYI: Tablica Inspiracji 18

Dziś pokażę Wam jak (i z czego!) zrobiłam tablicę, dzięki której siedzenie przy biurku jest przyjemnością, a inspiracje przychodzą "same". 

Czytaj dalej