Teksty

Jak rysować starszych ludzi? 51

W tym tekście pokazuję, jak narysować realistyczny portret starszego człowieka. Oprócz oczywistych zagadnień (jak rysowanie zmarszczek i plamek) omawiam także rysowanie jasnych, krótkich włosów i brody, kolorystykę i używanie blendera do kredek. Wszystko na przykładzie hiperrealistycznego portretu Tywina Lannistera.

Czytaj dalej

Pomysł na rysunek: Styl Alfonsa Muchy 32

Styl Alfonsa Muchy to doskonała inspiracja dla osób, które uczą się rysować ludzi z wyobraźni. W tej notce pokazuję, czym się wyróżnia i jak go wykorzystać. Dodatkowo zamieszczam tutorial do rysunku wykonanego kredkami i piórem w tym stylu.

Czytaj dalej

Jak rysować ludzką sylwetkę z wyobraźni? 44

Umiejętność narysowania z wyobraźni ludzkiej sylwetki jest szalenie przydatna, dlatego w tym tekście pokażę, jak ją opanować. W znajdziecie tu dwie ciekawe metody szkicowania postaci z głowy, porady jak uniknąć komiksowego efektu oraz wskazówki, jak przełożyć zdobytą wiedzę na praktykę. Wszystko wsparte tutorialami.

Czytaj dalej

Testowanie techniki suchego pędzla 25

W tej notce poczytacie o technice suchego pędzla czyli sposobie na stworzenie delikatnego obrazka za pomoca farby olejnej. Zobaczcie, jak testowałam tą technikę, czego się o niej dowiedziałam i jakie akcesoria są potrzebne. Gratis tutorial :).

Czytaj dalej

Planowanie rysunku mangowego (tutorial) 34

Na podstawie tego wpisu dowiecie się, jak krok po kroku stworzyć rysunek mangowy. Szczególną uwagę poświęcam na opisanie procesu planowania rysunku, który sprawia, że obrazek jest ładny i taki, jak wymarzył go sobie autor.

Czytaj dalej

Własny styl w rysunku mangowym 51

Własny styl to wyznacznik dobrze narysowanej mangi. W tekście podpowiadam, jak go odnaleźć. Dodatkowo zamieszczam tutorial do obrazka wykonanego akwarelą, który to ilustruje.
 

Czytaj dalej