Teksty

Kolorowanki! Czyli sposób na walkę ze stresem 28

W dzisiejszym wpisie poczytacie o bardzo modnym ostatnio sposobie spędzania wolnego czasu - o kolorowankach. Opowiem, dlaczego kolorowanie odstresowuje i jest istotne w nauce rysowania. Znajdziecie tu także porady dotyczące cieniowania kredkami oraz gotowe, "dorosłe" wzory kolorowanek.

Czytaj dalej

Pochwała codzienności- fotorealizm 11

Gdy zaczynałam przygodę z rysunkiem w Internecie często napotykałam na dyskusje dotyczące fotorealizmu. Pytano czy jest on sztuką czy jedynie kopią zdjęcia... Czytałam z zapartym tchem. Dziś temat ten nie interesuje mnie tak jak dawniej. Doszłam do wniosku, że fotorealizm- sztuka czy nie- sprawia mi olbrzymią radość. Kopiowanie zdjęcia to czynność która mnie uspokaja i pozwala przetrwać deszczowe popołudnie (lub przerwę w dostawie Internetu) a swoje artystyczne wizje realizuję w rysunkach z wyobraźni. Nie mniej jednak fotorealizm to zjawisko nad którym warto się pochylić.

Czytaj dalej

O tytułach słów kilka 5

Widziałam kiedyś obraz. Przedstawiał mandarynkę i doniczkę. Jego tytuł brzmiał ‘mandarynka i doniczka’. ‘Aha’ wręcz samo cisnęło się na usta. A w głowie rozpoczęła się gonitwa myśli dotyczących tytułowania obrazów...

Czytaj dalej