Przygotowując wesele pragniemy, aby ceremonia zaślubin była wyjątkowa i wzruszająca, a zabawa na weselu trwała do białego rana. Dlatego tak ważna jest tutaj oprawa muzyczna ślubu i wesela.

Jeśli chodzi o kościół to dla większości najlepszym wyborem jest organista na ślub. Możemy także pokusić się o zatrudnienie wokalistki o anielskim głosie czy skrzypaczki lub harfistki. Coraz bardziej popularne staje się wynajęcie całego kwartetu smyczkowego lub chóru gospel. Widzimy więc, że możliwości jest wiele, najważniejsze jednak, abyśmy byli przekonani o umiejętnościach muzycznych danej osoby czy zespołu i nie musieli się dodatkowo stresować, że coś pójdzie nie tak, jak planowaliśmy.
Wybierając zespół na wesele zdecydujmy się na taki, który jak to się potocznie mówi „gra pod nóżkę”, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że goście wprost nie będą chcieli zejść z parkietu. Alternatywą dla zespołu jest DJ, który odpowiednio dostosowując swój repertuar rozbawi zarówno tych młodszych, jak i starszych gości.