Escape room – niezapomniane doznania

Już od ponad dekady po sieci krążą internetowe gry multimedialne, których gracze budzą się w nieznanym miejscu, z którego nie mogą się wydostać. Cała rozgrywka polega na rozwiązywaniu kolejnych zagadek, które przybliżają nas do ucieczki z tajemniczego pokoju. Tego typu gry określane są mianem escape room.

Nic zatem dziwnego, że tego typu rozrywka została również przeniesiona do świata rzeczywistego. Na początku w Stanach Zjednoczonych a następnie w Europie Zachodniej. Od kilku lat popularnością cieszy się również w naszym kraju rozrywka escaperooms Gdańsk, Wrocław czy Warszawa po prostu oszalały na jej punkcie. Każdego roku coraz to nowe firmy proponują swoim klientom wrażenia tego typu.
Jednak na czym właściwie polega rozgrywka w ramach escape room? Określona grupa osób, od 2 do nawet 6 zapisuje się na wybrany model przygody, przeważnie związany z zamknięciem w danym pomieszczeniu. Może to być zakład psychiatryczny, zniszczony dom czy inne, budzące grozę miejsce. Następnie uczestnicy wspólnymi siłami muszą rozpracować zagadkę, korzystając z poszlak ukrytych w pomieszczeniach. Na wydostanie się z labiryntu mają określoną liczbę godzin, jeśli nie uda im się przed czasem rozgrywka jest przerywana, bowiem kolejni uczestnicy czekają na swoją kolej. Na szczęście większość firm tego typu umożliwia kontynuowanie przygody na tym samym etapie, przy najbliższej wizycie w escape room. Jest to ogromna przyjemność, chętnie wybierana przez grupy znajomych, ale również jako forma integracji w firmie.