Wąska specjalizacja w danej dziedzinie to niewątpliwie znak naszych czasów. W miarę postępu technologii, nie sposób otworzyć punktu handlowego „ze wszystkim” . Renomowane są sklepy które oferują np. tylko rowery sportowe, tylko sprzęt audio wysokiej klasy. Podobnie jest ze sklepami muzycznymi.

Profesjonalny muzyk, zanim zdecyduje się na zakup nowego instrumentu, musi go przetestować. O ile testowanie np. gitary nie wymaga zbyt wielkich nakładów środków, o tyle w przypadku większych instrumentów może pojawić się problem.
Sklep perkusyjny dla profesjonalistów powinien oferować przede wszystkich sprzęt najwyższej jakości. Zestaw perkusyjny z racji swoich wymiarów musi zajmować odpowiedniej wielkości pomieszczenie przeznaczone do testów . Miejsce to powinno być starannie wygłuszone.
Nie bez znaczenie jest także profesjonalne podejście obsługi. Pracownik powinien być ekspertem w tematyce nowości z tej kategorii produktów. Niedoinformowany laik może skutecznie odstraszyć naszego potencjalnego klienta.