Kto z nas nie marzył o lataniu. Swobodne unoszenie się w powietrze i szybowanie niczym ptaki. Taką możliwość dają skoki spadochronowe. Ten ekstremalny sport staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju.

Istnieje wiele miejsc w których można uprawiać skoki spadochronowe Katowice także dają szeroką możliwość uprawiania tego sportu.
W regionie tym istnieje wiele profesjonalnych firm organizujących szkolenia dla przyszłych skoczków i możliwość wykonywania skoków zarówno indywidualnych, jak i w coraz bardziej popularnym tandemie, razem z profesjonalnym skoczkiem. Ma to swoje zalety, że musimy przejść tylko podstawowe szkolenie.
Warunki dla rozpoczęcia przygody z nowym hobby, jakim są skoki spadochronowe Katowice mają doskonałe, lotniska w tym to należące do Aeroklubu Śląskiego, duża ilość firm, które nie tylko szkolą skoczków, ale i doradzają w zakupie czy wypożyczeniu odpowiedniego sprzętu. Pamiętajmy o tym, że skoki to niebezpieczny sport i można go uprawiać tylko pod okiem przeszkolonych specjalistów.