Sucho wszędzie…

Susza daje się we znaki szczególnie rolnikom, ale również ogrodnikom i działkowcom nie odpuszcza. Rośliny pielęgnowane przez całe miesiące, nawożone, nawadniane nagle stały się zupełnie bezużyteczne. Wielu miłośnikom ogrodów chce się płakać, kiedy patrzą na suche kolby kukurydzy, puste gałązki pomidorów i ziemniaki wielkości śliwek darmowe seks randki.

Tegoroczny sierpień jest cudownym okresem wypoczynku. Wszyscy, którzy teraz mają urlop i wygrzewają się nad morzem lub nad jeziorami trafili idealnie. Niestety Ci, którzy siedzą za biurkiem lub pracują na halach produkcyjnych nie mają już tylu powodów do radości. 30 stopni za oknem to nienajlepsza pogoda dla pracujących. Jeszcze trudniej jest w przypadku rolników, którzy powinni zacząć zbierać plony swojej pracy. Jak donoszą media susza i wysoka temperatura sprawiły, że plony będą bardzo niskie. Rolnicy z dnia na dzień głośniej domagają się utworzenia specjalnych komisji, które oszacują ich straty, aby mogli złożyć wnioski o pomoc państwa i refundację chociażby części kosztów produkcji.

Jednakże nie tylko na polach susza i upały czynią spustoszenie. Także w ogrodach, na działkach a nawet na balkonach można zauważyć zniszczenia wśród roślin. Nawet dobrze nawożone i nawodnione kwiaty balkonowe nie dają rady i prezentują się nie najlepiej. W przypadku upraw ogrodowych jest jeszcze gorzej, gdyż już teraz można śmiało powiedzieć, że owoców na drzewach jest niewiele, także z krzewów można niewiele zebrać, zaś warzyw gruntowych niemal nie ma.

Jeśli na Twoich grządkach pozostały piękne rośliny dbaj o nie i ciesz się, bo jesteś jednym z nielicznych.