Szachy nazywane są królewską grą, która narodziła się w Indiach. Źródła historyczne podają, szachy były znane w Persji już w szóstym wieku naszej ery.
Partie szachowe rozgrywane są przez dwóch graczy na szachownicy składającej się z sześćdziesięciu czterech pól. Komitet Olimpijski dodał szachy do grona dyscyplin sportowych. Na całym świecie rozgrywane są turnieje szachowe, na których swoje umiejętności prezentują najznakomitsi gracze.
Współcześnie, w czasach gdy dominuje kultura masowa, która zewsząd zasypuje nas kolorowymi, ruchomymi obrazami, przyzwyczailiśmy się, iż aby gra nas zainteresowała, musi być dynamiczna i wartka. Sprawia to, że kiedy po raz pierwszy zetkniemy się z szachami wydają się być one nudne. Jest jednak mylne przekonanie, które warto zmienić. Przy bliższym poznaniu szachy wydają się być o wiele ciekawszą rozrywką niż gry komputerowe. Wymagają wielkiego zaangażowania umysłu i koncentracji. Zmuszają one do myślenia, rozwijają inteligencję przestrzenną i umiejętność. przewidywania.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.