Teksty

Rady dla początkujących: Jak zacząć rysować? 37

Jednym z najczęściej powtarzających się pytań, jakie dostaję w mailach jest …  pytanie, które macie w tytule czyli Jak zacząć rysować?. Dziś postaram się na nie odpowiedzieć. W tym wpisie opowiem Wam, jak przygotować się psychicznie do rysowania, jak wpaść na ciekawe pomysły i jak zmotywować się do przesiedzenia kilku godzin przy biurku. I jeszcze, jakie akcesoria będą najlepsze na początek.

Czytaj dalej

ART JOURNAL: tanie, podstawowe akcesoria 17

W dzisiejszej notce pokażę Wam, jak zacząć przygodę z tworzeniem Art Journal czyli pięknego dziennika, w którym zamiast słów używamy obrazów. Jest to dość modne hobby, a niektóre akcesoria bywają drogie, więc ja dziś pokażę Wam, jak zorganizować sobie tani zestaw startowy. I jeszcze opowiem o moich zmaganiach ze stworzeniem pierwszej strony. Ostrzegam tylko, że to wciąga! :)

Czytaj dalej

Wyprawa do Nowej Zelandii - cz IV. - Isengard, noce na dzikiej plaży i Powrót z Raju 38

To już czwarta (i ostatnia) notka notka o mojej podróży do Nowej Zelandii… Chyba nie skłamię, jeśli powiem, że najlepsze zostawiłam na koniec. Tym razem opowiem o miejscu, w którym kiedyś zamieszkam, o najsłynniejszym drzewie świata i widoku, który przez wielu jest uznawany na najpiękniejszy na Ziemi. I jeszcze o nocach pod gołym niebem na plaży. Gotowi?

Czytaj dalej

Jak wykonać realistyczny szkic na podstawie zdjęcia? (metoda B. Edwards) 36

Z tej notki dowiecie się, w jaki sposób przerysować zdjęcie tak, żeby zachować dobre proporcje bez używania kratek czy kalki. Dzięki tej metodzie twarze na rysunkach nie wyglądają karykaturalnie, a postacie są podobne do siebie. Taki szkic może stanowić bazę zarówno do rysunku o bardziej artystycznej kresce jak i fotorealistycznego.

Czytaj dalej

Najlepsze prezenty dla artystów! 15

Jeżeli szukacie ciekawego prezentu lub sami nie wiecie, o co poprosić Mikołaja, to ten wpis jest dla Was. Przedstawiam w nim przegląd ciekawych prezentów dla fpasjonatów rysowania i malowania. Znajdziecie tu zarówno podstawowe akcesoria jak i te bardziej wyszukane, których z pewnością bliscy nie mają jeszcze w swojej kolekcji. Dodatkowo podlinkuję Wam recenzje tych produktów, oraz tutoriale, jak ich używać.

Czytaj dalej