Utknąłeś? Wciągnij się!

Rajdy terenowe to świetna przygoda, a także sposób na odreagowanie codziennych stresów. To co w nich fascynuje to niewątpliwie adrenalina i nieprzewidywalność sytuacji. Jednak właśnie dlatego podczas takiego rajdu może nas spotkać niemiła przygoda, gdy na przykład utkniemy gdzieś na grząskim terenie. Czy to już koniec rajdu? Przecież tak naprawdę jeszcze się dobrze nie rozkręciliśmy? Nie koniec, a początek…zabawy z wciągarką.

Zanim zaczniemy korzystać z wciągarki erotyczne zdjęcia

Wciągarka to świetny sprzęt, ale tylko wtedy, gdy się z niej poprawnie korzysta. Wyłączając myślenie automatycznie podczas pracy z tego typu sprzętem automatycznie skazujemy siebie i pozostałych na niebezpieczeństwo. Dlatego warto zastanowić się dwa razy zanim spowodujemy, że wciągarka zrobi komuś krzywdę. Zanim zaczniemy właściwe użytkowanie wciągarki warto

wcześniej na spokojnie z pomocą bardziej od nas doświadczonej osoby przetestować działanie urządzenie w bezpiecznych warunkach. Żeby podczas wyciągania nie doszło do nieporozumień powinniśmy umówić się z pilotem w sprawie znaków jakie będziemy sobie przekazywać podczas pracy wyciągarki.

Podczas pracy wciągarki

Ważne jest aby zachować odpowiednią odległość i nie stać blisko wciągarki. Zerwany hak, szekla, czy też uchwyt lecą z prędkością pocisku, a to nie stwarza zbyt bezpiecznej sytuacji. Wciągarka podczas pracy nie powinna być przez nas w żaden sposób dotykana a tym bardziej łapana gołymi rękami, ponieważ nawet gdy ją zatrzymamy, ma jeszcze moment bezwładności i nawija linę. Lepiej nie starać się układać liny w trakcie gdy inny pojazd jest wciągany lub też sami się „ciągniemy” (możemy to zrobić dopiero w bazie). Nie wkładajmy palców w szeklę lub hak gdy rozwijamy linę – gwałtowne zatrzymanie się liny np. gdy o coś zaczepi może spowodować wyłamanie palców. Szeklę bądź hak trzymajmy między kciukiem a palcem wskazującym – najlepiej do tego celu używać np. mocnego paska, sznurka lub smyczy. Na stalową linę koniecznie zakładajmy fartuch ochronny albo chociaż koc lub kurtkę. Jeśli się zerwie narzuta ochronna stłumi energię zerwanej liny.

Przegląd

Każda wciągarka, żeby nie zagrażała naszemu bezpieczeństwu podczas jej stosowania, co pewien czas powinna przechodzić przeglądy okresowe. Jeśli używamy ją rzadko – kilka razy w roku, kontrolę możemy przeprowadzać nawet co 2 lata. Gdy korzystamy z wciągarki więcej niż klika razy w roku, najlepiej robić przegląd co rok. Natomiast w przypadku gdy uczestniczymy w imprezach typu przeprawowego, wciągarkę musimy poddawać przeglądowi po każdym rajdzie.