W terenie z wyciągarką

Rajdy terenowe powoli stają się jedną z ulubionych rozrywek rodaków. Wykorzystując ogromne, hałaśliwe samochody pokonują oni odludne, leśne obszary. Jak wiadomo, w lesie lub podczas wystąpienia opadów większych niż zwykle nie jest specjalnie trudno o wypadki. Jednakże, przewrotki i lądowania w przydrożnych rowach to jedna z największych atrakcji samochodowych rajdów. Wydobycie kompana z błota nie stanowi przecież żadnego problemu i zajmuje jedynie kilka chwil. Oczywiście, o ile dany samochód jest wyposażony w silną wyciągarkę linową.

Rajdy terenowe po bezdrożach są znane jako „off road” i powoli staje się pełnoprawnym sportem. Całość polega na podróżowaniu po nieutwardzonych drogach samochodach specjalnie do tego przystosowanymi. Wobec tego, wielkie pojazdy z napędem na wszystkie 4 koła powinny w pierwszej kolejności posiadać wyciągarkę linową. Dobrym rozwiązaniem jest montaż na stałe na masce danego samochodu. Pominięcie tego elementu w przygotowaniach do wyjazdu może skończyć się bardzo nieprzyjemnie.

Wyciągarki linowe są najlepszym przyjacielem uczestnika rajdu terenowego. Podczas imprez tego typu niemal co chwila zdarza się, że jeden z pojazdów ląduje na poboczu, bądź nie może wydostać się z pokładów błota. Odbywają się też rajdy „off road”, które organizuje się na pustyniach. Ugrzęźnięcie w morzu piasku jest tym bardziej realne i niekiedy nie pomaga nawet mocny silnik samochodu. Delikwent, który znajdzie się w takiej sytuacji ma kilka możliwości. Może próbować wydobyć pojazd przy pomocy własnych mięśni, co jest chyba niemożliwe. Innym pomysłem jest stworzenie dźwigni, jednak w warunkach polowych zdobycie odpowiednich sprzętów może być równie uciążliwe. Montaż niewielkiej wyciągarki linowej na masce samochodu jest chyba najlepszym zabezpieczeniem na wystąpienie takich sytuacji. Jeśli więc zdarzy się, że utkniemy w zwałach błota, piasku, czy też po prostu nie możemy ruszyć auta z miejsca – wystarczy zaczekać na pomoc zaufanych przyjaciół. Podczepienie samochodu do wyciągarki linowej zajmie jedynie kilka sekund a pomoże zaoszczędzić długie godziny czekania na specjalistyczną pomoc. Wyciągarka linowa, korzystając z mocy własnego silnika może sprawnie wyciągnąć z opresji nawet najcięższe pojazdy. Najmocniejsze wyciągarki linowe do zastosowania w ternie poradzą sobie nawet z 6-tonowym samochodem. Jeśli na dodatek, warunki do obsługi urządzenia nie są specjalnie sprzyjające, wystarczy skorzystać z pilota zdalnej obsługi. Nie ma potrzeby, aby ręcznie obsługiwać wyciągarkę linową. Lina, która jest jej najważniejszym elementem została wykonana z najprawdziwszej, mocnej stali, dzięki czemu można być spokojnym o to, że nie zerwie się w najmniej oczekiwanym momencie.

Z kolei bardzo solidne wykonanie obudowy zewnętrznej wyciągarki linowej umożliwia wykorzystanie w najtrudniejszym nawet otoczeniu – rajd w błotnistym lesie, czy nawet na piaszczystej pustyni to nic trudnego dla tych urządzeń, więc ruszaj śmiało!