Wielu z nas w dzieciństwie bawiło się zabawkami, które były wykonane z drewna. Tymczasem zabawki, którymi bawią się dzisiejsze dzieci, najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznych, na przykład z plastiku. Czy warto wrócić do tradycji i wybrać dla naszych pociech zabawki drewniane?

Niewątpliwą przewagą zabawek drewnianych jest ich wytrzymałość. Są dużo trwalsze i mocniejsze, zaś te, które są wykonane z plastiku, są bardzo podatne na zniszczenie i sprawiają wrażenie niezwykle delikatnych. Zabawki drewniane wpasowują się również z dzisiejszą modę na ekologię. Będąc wykonanymi z naturalnego tworzywa, stanowią bardzo dobrą alternatywę dla materiałów takich, jak plastik. Zabawki drewniane są też dużo bardziej oryginalne i estetyczne niż wszechobecne produkty z plastiku, kojarzone raczej z ich niską ceną i słabą jakością. Ostatnia z uwag jest szczególnie przydatna w wypadku, gdy zastanawiamy się nad kupnem efektownego prezentu dla dziecka.
Na pytanie, które zabawki są lepsze, można więc śmiało odpowiedzieć, że te, które zostały wykonane z drewna. Nie wyklucza to oczywiście pewnych zalet plastiku. Każdy z produktów należy świadomie ocenić pod względem jego jakości indywidualnie i na własną rękę.