Wysokiej jakości okna pcv

Na to, że okna są energooszczędne ma wpływ kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest parametr określanych współczynnikiem przenikania ciepła; określa on straty ciepła na skutek różnic w temperaturach na zewnątrz i wewnątrz budynku. Dużą rolę odrywa także jakość szkieletu szybowego oraz profili okna. W nowoczesnych oknach pcv nie mniej ważny jest mostek termiczny, czyli miejsce, w którym szyba styka się z ramą okienną.

Jakość okna
Właściwości energooszczędne okna pcv zależą głównie od rozwiązań, jakie zastosowano podczas ich produkcji. Należy do nich między innymi rodzaj i jakość użytych wzmocnień oraz komór profilowych. Równie ważna jest ilość tafli szkła oraz jego ogólna jakość.

Co wpływa na energoosczędność?
Energooszczędne okna pcv charakteryzują się wysoką zawartością procentową wysokiej jakości szyby, ponieważ to ona najbardziej wpływa na dobrą izolację termiczną. Jednak równie ważny jest sposób montażu okna, ponieważ błędy popełnione podczas jego osadzania w ścianie mogą znacząco wpływać na utratę ciepła i niedostateczną ochronę termiczną.

źródło: http://serwis-finansowy.pl