Pianka poliuretanowa – synonim trwałości, ekonomii i ekologii

Piana poliuretanowa znalazła szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Jedną z nich jest przemysł budowlany, w którym materiał ten jest używany do wykonywania dociepleń różnego rodzaju budynków.

Trwałość
Pianka poliuretanowa doskonale przylega do powierzchni murów każdego budynku – nawet jeśli posiadają one nierówności i pęknięcia. Ponadto nie wciąga wody, więc nie ulega odkształceniom, pęcznieniu i puchnięciu. Raz wykonane docieplenie służy przez długie lata bez konieczności wykonywania jakichkolwiek poprawek. Dzięki temu pianka PUR zyskała miano najbardziej trwałego materiału używanego do dociepleń.

Ekonomia
Docieplenie budynku przy użyciu pianki poliuretanowej pozwala na zmniejszenie utraty ciepła przez budynek o około 40%. Ma to ogromne znaczenie dla każdego, kto pragnie zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Ekologia
Zredukowanie zużycia opału przyczynia się do zmniejszenia emisji dymu i spalin, co z kolei ma ogromny wpływ na środowisko. Wykonanie profesjonalnego ocieplenia budynku ma więc także znaczenie na szeroko pojętej ekologii.

źródło: http://porownywarka-ac-oc.pl