AKTUALNOŚCI
Festyn Rodzinny w parafii NMP Królowej Rodzin
27 maja 2012 roku odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin. Impreza o charakterze lokalnym miała na celu integrację mieszkańców osiedli Bacieczki i TBS, parafian i społeczności szkolnych. Nie mogło w nim zabraknąć naszego gimnazjum, które reprezentowali pan Dyrektor Wiesław Paniczko, pani wicedyrektor Agnieszka Orzechowska, nauczyciele i oczywiście uczniowie. Ci ostatni, pod opieką nauczycielek muzyki i języka francuskiego, przygotowali montaż słowno-muzyczny i zaprezentowali go na scenie podczas festynu. Mimo, że pogoda nie dopisała tego popołudnia na imprezę przybyło wiele osób, często całych rodzin. Atrakcji było wiele: oprócz występów przedstawicieli szkół i parafii NMP Królowej Rodzin można było wziąć udział w pokazach sportowych, kursie pierwszej pomocy, spróbować domowych wypieków, wygrać niespodziankę w loterii. Imprezę poprowadził przyjaciel naszej szkoły ksiądz Piotr Kobeszko.
mp

Sukces naszego ucznia!
14 maja 2012 roku, Eryk Sadowski, uczeń klasy I e, odebrał w Warszawie wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Natura 2000 – skarbem regionu” .
W tym samym konkursie nasza szkoła została nagrodzona za największą liczbę uczniów, którzy przygotowali prace konkursowe.
Gratulujemy Erykowi oraz wszystkim uczniom zaangażowanym w konkurs!
Fotoreportaż znajduje sie w zakładce „Foto aktualności”

Laureaci 2011/2012
18 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty. W gali uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium, władz miasta, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice i oczywiście uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata w bieżącym roku szkolnym. Naszą szkołę reprezentowali Pan Dyrektor Wiesław Paniczko, Przewodniczące Wojewódzkich Komisji Języka Polskiego i Francuskiego, panie Agata Wróbel i Monika Piekarska oraz laureaci. W tym roku tytuł ten uzyskało 16 uczniów Publicznego Gimnazjum nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Seweryna Nowakowskiego:
Adamska Urszula – klasa 3 f – język polski, język angielski, jezyk francuski
Borowski Paweł – klasa 3 a język angielski
Dubikowska Paulina – klasa 2 a – język francuski
Duchnowska Magda klasa 2 c – język polski
Gogiel Magdalena klasa 3 a – matematyka
Goralewska Aleksandra Maria – klasa 2 a – język francuski
Guzewicz Julita klasa 3 a – język francuski
Hołdakowska Dominika – klasa 3 c – język polski
Kiszczyńska Magdalena klasa 3 a – język francuski
Korpacz Jakub – klasa 2 a – chemia
Olszewska Magdalena – klasa 3 a – język francuski
Prusiel Karolina – klasa 3 a – język polski, język angielski
Suszczyńska Katarzyna – klasa 3 a – język francuski
Świerzbińska Urszula – klasa 3 c – język polski
Woroszyło Patrycja – klasa 3 c – język polski
Zawojska Gabriela – klasa 3 f – język francuski
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
mp

Karolina pojedzie do Francji!
30 marca 2012 roku, w Auli Uniwersytetu w Białymstoku odbył się finał konkursu Francophonies Poétiques. W konkursie uczestniczyli gimnazjaliści, licealiści i studenci uczący się języka francuskiego. Nagrody główne, dwa pobyty we Francji podczas tegorocznych wakacji ufundowała Ambasada Francji w Polsce, którą reprezentowała attachée ds. edukacji Pani Mireille Cheval. Jedną z wycieczek wygrała uczennica klasy III A, Karolina Prusiel. To ona zajęła I miejsce w kategorii Gimnazjum i spędzi tydzień w słonecznej Marsylii. Konkurs recytatorski zorganizowany został w ramach Wiosny Francuskiej w Białymstoku przez III LO, studentów UwB i nauczycieli z białostockiego oddziału Prof-Europe. Nasza szkoła była godnie reprezentowana podczas konkursu – z trojga finalistów aż dwoje uplasowało się na podium – Jakub Wesołowski z klasy I A zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!
Pani attachée odwiedziła również naszą szkołę, gdzie spotkała się z dyrekcją i nauczycielami języka francuskiego.
mp

20 lat sekcji dwujęzycznych w Polsce
26 marca 2012 roku w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się koncert z okazji 20-lecia istnienia klas dwujęzycznych z językiem francuskim w Polsce. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Ambasady Francji w Polsce, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ambasador Egiptu, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół dwujęzycznych z całej polski. Spektakl składał się z utworów muzycznych i tanecznych z Francji i krajów obszaru frankofońskiego. Nasze gimnazjum reprezentowała Karolina Prusiel, która wykonała utwór „Et s’il fallait le faire” Patricii Kaas. Po koncercie emocje osłodził poczęstunek – tort w barwach flagi francuskiej ufundowała warszawska cukiernia Batida, od lat specjalizująca się w smakołykach znad Sekwany.
W uroczystościach uczestniczyli Pan Dyrektor Wiesław Paniczko, nauczycielki języka francuskiego panie Katarzyna Lul-Worobiej i Monika Piekarska oraz delegacja uczniów z klas dwujęzycznych.
mp

UWAGA!
W dniu 29.03.2012 r. (czwartek)
o godz. 17:00 odbędzie się
Zebranie Rodziców Klas III
Tematem zebrania będzie:
rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

 

TEST SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ
Test sprawności fizycznej dla uczniów ubiegajacych się do klasy sportowej zostanie przeprowadzony 3 kwietnia 2012r w PG nr 6.