Praktycznie połowę ceny całych wakacji nieraz stanowi dojazd do obranego celu. Którymi środkami transportu opłaca się więc najbardziej podróżować?

W przypadku dłuższych wypraw najlepiej sprawdzają się samoloty. Choć niektórzy myślą, że bilety zezwalające na podróżowanie tymi środkami transportu należą do najdroższych, nieraz lepiej już je zakupić, niż męczyć się z wielokrotnym przesiadywaniem się na trasie. Czarter Chorwacja, a dokładniej bilet czarterowy sprawił natomiast, że i ta forma dojazdu jest już dostępna na każdą kieszeń. Jeżeli chodzi natomiast o wyjazdy do miast położonych w Polsce lub w jej pobliżu, najlepiej odbywać je własnymi samochodami. Jeśli ktoś takiego auta nie posiada, może je wypożyczyć albo po prostu zdecydować się na jazdę zwykłym pociągiem lub tańszym autobusem.

Umiejętne zaplanowanie wakacyjnego wyjazdu może zmniejszyć jego końcową cenę nawet o połowę. Takie przygotowania do wakacji powinny skupiać się m.in. na wybraniu odpowiedniego i oczywiście taniego środka transportu.