Rozerwij się

Dla każdego z nas przychodzi w końcu taki czas, kiedy mamy wszystkiego dość, wszystko nas męczy, dręczy, drażni i denerwuje. A to zbyt wymagający szef, a to narzekająca żona, a to rozpieszczone dzieci, a to marudna sąsiadka, a to denerwujący kolega. Każdego dnia zmagamy się z tysiącem obowiązków, poleceń, oczekiwań, zadań i powinności.

W takich chwilach musimy pamiętać, że bardzo ważne jest zrobienie czasem czegoś dla siebie. W końcu nie samą pracą człowiek żyje. Hobby oraz rozrywka to coś, czego każdy z nas potrzebuje. Bezwzględnie i kategorycznie!

Dla każdego te słowa oznaczają coś innego: dla jednych będzie to sport, dla innych gry komputerowe. Niektórzy powiedzą, że nie wyobrażają sobie dnia, w którym nie mogliby posłuchać płyt ulubionych zespołów. Choć dla części z nas może to wydawać się dziwne – są także ludzie, którzy sklejają modele samolotów lub mebelki z zapałek, jeszcze inni uprawiają ekstremalnie niebezpieczne sporty (jak inaczej nazwać wspinanie się na najwyższe wieżowce świata bez zabezpieczenia?). Generalnie – ile ludzi, tyle pomysłów.

Rozrywka jest naprawdę ważna w naszym życiu. I nie oszukujmy się – nie zawsze musi to być rozrywka najwyższych lotów. Niekoniecznie musimy oglądać islandzkie kino autorskie lub słuchać kwartetów smyczkowych. Odrobina komedii romantycznych, głupkowatych seriali lub muzyka disco polo jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a totalne „odmóżdzenie” czasem przyda się każdemu, niezależnie od tego, czy mieszka w mieście, czy na wsi oraz tego jakiej jest płci.